Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Zaproszenie

Krakowskie Spotkania Europejskie

22. czerwca 2012

Bogusław Sonik, Poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza na V Krakowskie Spotkanie Europejskie, podczas którego odbędzie się debata pt. Partnerstwo Wschodnie w kulturze. Czy jesteśmy zaangażowani? Spotkanie będzie miało miejsce 22. czerwca o godzinie 16:00 w siedzibie Teatru Nowego, przy ul. Gazowej 21 w Krakowie. 

Celem debaty jest próba odpowiedzi na pytania, co Polska i Polacy robią dziś dla rozwijania idei Partnerstwa Wschodniego oraz jaki jest stopień zaangażowania polskiej kultury we współpracę z partnerami kulturalnymi na Wschodzie: w Armenii, Azerbejdżanie, na Białorusi, w Gruzji, Mołdawii i na Ukrainie. 

Istotą debaty będzie wymiana poglądów i opinii na temat dotychczasowych działań w zakresie współpracy międzynarodowej w kulturze z partnerami wschodnimi. Podczas rozmowy będziemy próbowali dociec, jak politycy samorządowi oraz europosłowie mogą realnie pomóc w rozwijaniu efektywnej współpracy międzynarodowej w zakresie Partnerstwa Wschodniego, tak by inicjatywa o początkowo doskonałej reputacji nie zginęła w innych politykach UE odnoszących się do sąsiedztwa.

W panelu udział wezmą:

Prowadzenie: Bożena Gierat-Bieroń, Instytut Europeistyki UJ.


Współorganizatorami spotkania są: Instytut Europeistyki UJ i Teatr Nowy. Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres se@boguslawsonik.pl

Serdecznie zapraszamy!