Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

27 września 2006, 22:00

Ese

W Krakowie wykłady m.in. z bp prof. Tadeuszem Pieronkiem, w Brukseli zajęcia z szefem komisji spraw zagranicznych Elmarem Brokiem, wizyta w College of Europe w Brugii, zwiedzanie Gandawy – program Szkoły Jesiennej był napięty i obfitował w wiele niezaplanowanych atrakcji.

Pierwsza część zajęć odbywała się w Krakowie, w siedzibie Wyższej Szkoły Europejskiej. Przez 4 dni uczestnicy pogłębiali wiedzę na temat różnorodnych zagadnień związanych z Unią Europejską i jej instytucjami. W problematykę integracji europejskiej, wspólnej polityki rolnej czy też polityki zagranicznej wprowadzali studentów wybitni ludzie nauki m.in. bp prof. Tadeusz Pieronek, rektor WSE dr Jarosław Gowin, dr Katarzyna Kosior, dr Arkady Rzegocki, dr Przemysław Żurawski vel Grajewski, dr Mikołaj Budzanowski a także dr Wojciech Prażuch.

Na zaproszenie posła Bogusława Sonika nastąpił zaplanowany wyjazd do Brukseli, podczas którego studenci wykorzystali niepowtarzalną okazję do zapoznania się z działaniem Parlamentu Europejskiego od kuchni.

Wykłady studyjne w głownej siedzibie eurodeputowanych prowadzili znani politycy i eksperci ds. unijnych – Elmar Brok, dr Jan Olbrycht, dr Rafał Trzaskowski, dr Kamila Kloc-Evison, dr Marek Evison, dr Wojciech Wrochna, Robert A. Golański.

W porównaniu z ubiegłym rokiem tegoroczny program wzbogacono o wizytę w Komisji Europejskiej. Uczestnicy odwiedzili także Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej oraz College of Europe w Brugii.

Studenci aktywnie brali udział we wszystkich spotkaniach. Nie brakowało celnych ripost oraz niewygodnych pytań, co pozytywnie świadczy o świadomości europejskiej młodych ludzi.

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Szkoły Jesiennej!

SERWISY