Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

6 kwietnia 2014 roku nasz szkolny zespół ludowy „Promyki” po raz trzeci wziął udział w Dziecięcej Estradzie Folkloru.

Celem organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach konkursu jest nie tylko artystyczna konfrontacja dziecięcych zespołów folklorystycznych, ale przede wszystkim popularyzacja ludowego muzykowania, śpiewu i świętokrzyskich tradycji taneczno-śpiewaczych wśród  najmłodszych. Ponadto przegląd sprzyja promowaniu kultury ludowej wśród młodzieży oraz utrwalaniu niesionych przez nią wartości.

Jak co roku impreza ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zgromadzonej widowni mogły zaprezentować się zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz soliści, wokaliści i instrumentaliści. Na scenie zaprezentowało się aż dwudziestu czterech wykonawców w różnych kategoriach. Bardzo wysoki poziom, który prezentowali najmłodsi był oceniany przez profesjonalne jury.

W minioną niedzielę „Promyki” zaprezentowały się w trzech stylach tanecznych. Występ naszych uczniów wzbudził zainteresowanie wśród publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Z rąk Rady Artystycznej otrzymali wyróżnienie w kategorii Zespołów Pieśni i Tańca oraz nagrodę rzeczową. Nasz zespół ludowy kształci się pod czujnym okiem pana Andrzeja Piotrowskiego- etnochoreografa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Kielcach, Świętokrzyski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego – Bogusław Sonik.

Źródło: 

http://www.nowiny.com.pl/PL/index/wiecej/452.html