Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

25 listopada 2007, 23:00

1196078403

W związku z licznymi sygnałami o chęci współpracy, płynącymi ze strony Ukrainy, frakcja EPP-ED w Parlamencie Europejskim postanowiła wysłać fact-finding mission do Kijowa. Przedstawiciele delegacji, w tym poseł Bogusław Sonik, przez dwa dni będą rozmawiać z przywódcami Wszechukraińskiej Koalicji „Batkiwszczyna” (BJUT), która stara się o uzyskanie statusu obserwatora w Europejskiej Partii Ludowej-Europejskich Demokratach.

W poniedziałek, 26 listopada przedstawiciele frakcji EPP-ED spotkają się z Nico Lange, dyrektorem Fundacji Konrada Adenauera na Ukrainie oraz usiądą przy okrągłym stole z ukraińskimi politologami m.in. Vadim Karasyovem i Volodymirem Fessenko. Rozmowy o strategii dla Ukrainy zostaną podsumowane podczas wieczornej kolacji z Julią Tymoszenko, przewodniczącej Batkiwszczyzny i BJUT.

Drugiego dnia członkowie fact-finding mission spotakają się z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Kijowie oraz odwiedzą ukraiński Parlament. W Parlamencie odbędą sie rozmowy z parlamentarzystami z Bloku Julii Tymoszenko oraz przedwodniczącymi innych partii ukraińskich.

EPP Fact-Finding Missionw w Kijowie potrwa od 26-27 listopada.