Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP


W Dniu Europy Bogusław Sonik spotkał się ze społecznością akademicką Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

W tym roku obchodzimy wyjątkowe jubileusze związane z rozwojem naszego państwa i jego obywateli – 25 lat demokracji w Polsce i 10 lat bycia członkiem Unii Europejskiej. Jest to więc znakomita okazja nie tylko do świętowania, ale również do rozmowy na temat zmian powstałych dzięki tym wydarzeniom. Bardzo ważną częścią obchodów tych rocznic powinien być dialog między pokoleniem, które czynnie brało udział w tworzeniu tej historii, a pokoleniem żyjącym w świecie na niej opartym.

Dzień spotkania również nie był przypadkowy, gdyż właśnie 9 maja obchodzony jest Dzień Europy ustanowiony już w 1950 roku. Do tematyki związanej z Unią Europejską nawiązywała także projekcja filmu „Punkt Oparcia” reżyserowanego przez Annę Ferens. Jest to pasjonująca opowieść, oparta na materiałach archiwalnych, o tym jak w latach 80-tych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego. Film został przygotowany według pomysłu europosła Bogusława Sonika w ramach projektu „Powrót Wschodu na Zachód” realizowanego przez Stowarzyszenie Maj 77.

Warto podkreślić, że PPWSZ stwarza atrakcyjne drogi rozwoju zawodowego w różnych kierunkach i przyczynia się do zmniejszenia emigracji zarobkowej z terenu Podhala. W najbliższym czasie ma zamiar uruchomić w ramach partnerstwa  publicznego – prywatnego profesjonalne gabinety kosmetologiczne, które będą zajmować się zarówno diagnostyką jak i profilaktyką chorób skóry. Poseł został także uhonorowany medalem Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Galeria