Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W miniony piątek i sobotę (tj.15  i 16 listopada 2013r.) Poseł Bogusław Sonik odwiedził Ziemię Sądecką, aby przedstawić  prezentację, pn. Parlament Europejski – Twój Punkt Oparcia połączoną z projekcją filmu w reż. Anny Ferens. Poseł Sonik odwiedził Nowy Sącz, Limanową i  Gorlice.


Film Punkt Oparcia w reżyserii Anny Ferens to pasjonująca opowieść o tym jak
w latach 80-tych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego.Reżyserka dotarła do wielu uczestników wydarzeń z lat osiemdziesiątych i nagrała rozmowy z opozycjonistami z dawnej Czechosłowacji, Estonii, Polski, Rumunii i Węgier, a także z niektórymi ówczesnymi europarlamentarzystami, inicjatorami rezolucji w sprawach Europy Wschodniej. Film stanowi wyjątkową wizytówkę Parlamentu Europejskiego i może być okazją do przybliżenia jego działalności obywatelom Polski.

Dokument ten  powstał według pomysłu Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, który odkrył, że w brukselskim archiwum są nagrania video i audio z debat z lat 80-tych (również z wizyty Jana Pawła II).

Szczegółowy program wizyty:

15 listopada 2013 (piątek)

·        11.40 – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego

ul. Grodzka 34, Nowy Sącz

·        15.00 – Limanowski Dom Kultury,

 ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa

16 listopada 2013 (sobota)

·        12.00 – Restauracja PANORAMA

ul. Romanowskiego 6, Nowy Sącz

·        16.00 – Dwór Karwacjanów,

ul. Walerego Wróblewskiego 10A, Gorlice