Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

5 czerwca 2011, 22:00

1307365287

Ile meczy reprezentacji Polski odbyło się na stadionie piłkarskim w Kielcach? Na to i 39 innych pytań o różnym stopniu trudności odpowiedzieli uczestnicy II edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach, którego finał odbył się 4 czerwca 2011 w Kieleckim Centrum Kultury.

Najlepsza, z wynikiem 38 punktów, okazała się 25-letnia Emilia Maciejczyk, a II miejsce zajął Paweł Bełkowski. Zdobywcą trzeciej nagrody okazał się Ireneusz Pietraszek.

Na widowni Dużej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury zasiadło 138 uczestników, którzy rywalizowali o cenne nagrody – laptopy i sprzęt elektroniczny, a także kilkudziesięciu gości. Wśród publiczności rozlosowano wycieczki do Brukseli, a dla najmłodszego i najstarszego piszącego przygotowane były okolicznościowe torty ufundowane przez cukiernię Bravo. Natomiast najlepszy uczestnik w wieku szkolnym został nagrodzony rocznym kursem języka angielskiego w szkole Perfect.

Z testem zmierzyli się ponadto specjalni goście, którzy startując w kategorii VIP, mieli szansę zdobyć specjalnie na tę okazję zaprojektowaną przez Katarzynę Ścisłowską statuetkę. Wśród tych osób, zajmujących miejsca na scenie, zobaczyć można było kieleckich radnych, przedsiębiorców i przedstawicieli naszych partnerów. Zwycięska w tej kategorii była Magdalena Orszulak reprezentująca kino Helios znajdujące się w Galerii Echo.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem już po raz drugi objęli Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielce i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Na wyjazd studyjny do Brukseli jednego z laureatów zaprosi poseł Bogusław Sonik.

W przyszłym roku czeka nas kolejna edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach, na której, mamy nadzieję, zobaczymy się w jeszcze większym gronie.