Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

31 maja 2012, 09:15

W czwartek, 31 maja o godzinie 18.30 w nowej siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach rozpocznie się finał plebiscytu Belfer Roku 2011/2012. Kto w tym roku zdobędzie ten tytuł, którego z pedagogów uczniowie obdarzyli największym zaufaniem?

Kandydatek i kandydatów do tytułu było wiele. O podziale tytułów zadecydowały głosy wysyłane drogą SMS-ową oraz na kuponach drukowanych w Echu Dnia. W ten sposób została wyłoniona Złota Dziesiątka Belfrów w województwie świętokrzyskim. Nauczyciele, którzy znajdą się w tym gronie otrzymają zaproszenie do Brukseli z rąk posła do parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika.

Uhonorujemy po trzech nauczycieli w każdym powiecie (z największą liczbą głosów). Wyłonimy także po pięciu zwycięzców w pięciu, następujących kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe. Nauczyciele, którzy w tych pięciu grupach zajmą pierwsze miejsca wyjadą do Brukseli na zaproszenie eurodeputowanej Róży Thun.

Dotychczas tytuł Belfra Roku trafił do pięciu osób. Otrzymali go: Halina Bętkowska, Alina Pawlik, Magdalena Bucka, Rafał Świeczko i Agnieszka Gajos. Panie stanowią przewagę. Czy w tym roku także będzie triumfowała nauczycielka? A może wygra któryś z panów, którzy tak świetnie radzili sobie podczas głosowania? Odpowiedzi na te pytania, poznamy już dziś wieczorem. Nazwiska laureatów, także dziś wieczorem, znajdą Państwo na naszym portalu. /dota/

Źródło: Echo Dnia, 31. maja 2012