Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Wakacyjna Małopolska:

Kampania promocyjna – „Zwracamy uwagę na Małopolskę”!!!

Czerwone krakowskie korale nie tylko, że podkreślały kobiecą urodę, ale według wierzeń ludowych posiadały nawet magiczną moc, przez co traktowano je jako amulety chroniące przed nieszczęściem. Co więcej, na początku XVI w. Kraków stał się jednym z ważniejszych ośrodków wytwarzania polskich klejnotów ludowych. Nic więc dziwnego, że to właśnie korale będą zdobiły billboardy, stanowiące  główny elementem kampanii promocyjnej – „Zwracamy uwagę na Małopolskę”.

Gigantyczne sznury czerwonych korali zawisną  na 30 tablicach w regionie Mazowsza, Śląska, Świętokrzyskiego, jak również i w samej Małopolsce. W tym miejscu warto przypomnieć , że pomysłodawcą odtworzenia tradycyjnej koralowej biżuterii był Poseł Bogusław Sonik. Wspaniałe korale chlebowe zwyciężyły nawet w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najciekawszą pamiątkę promującą region.

Cieszę się, że województwo małopolskie jako wizerunek promocyjny przyjęło czerwone korale. Przed paroma laty, gdy kierowałem Biurem Kraków 2000 i Wydziałem Promocji Krakowa, zaproponowałem, by lansować oryginalną linię krakowskich klejnotów ludowych – pisze na łamach „Gazety Wyborczej Poseł Bogusław Sonik.

Myślenicki Festiwal Lata

Myślenicki Festiwal Lata to jedna z największych, plenerowych i cyklicznych imprez w Małopolsce. W tym roku odbędzie się ona w dniach od 26 do 28 lipca. Warto zajrzeć do Myślenic, gdyż wystąpią tam największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.  

Piątkowy wieczór upłynie pod znakiem koncertu Roberta Kasprzyckiego przy „Domu Greckim”. Dla miłośników wieczornych seansów filmowych idealną propozycją będzie natomiast kino plenerowe na Zarabiu. Na ekranie pojawią się dwa filmy Woody’ego Allena – „Zakochani w Rzymie” i „O północy w Paryżu”.

Sobota i niedziela należy do gwiazd – zarówno tych na niebie, jak i na scenie. Głównym punktem sobotniego programu będzie koncert grupy AFROMENTAL, a niedzielnego występ MACIEJA MALEŃCZUKA z zespołem Psychodancing. Poza koncertami na uczestników festiwalu czeka moc dodatkowych atrakcji, m.in.,wernisaże, warsztaty tańców ludowych i różnorodne zawody sportowe organizowane na terenie całego miasta.


Szczegółowy harmonogram imprezy jest dostępny tutaj.

Myślenice zapraszają!!!

Kraków na jazzowo

Przez niemal cały miesiąc lipiec w Krakowie rozbrzmiewa muzyka jazzowa. A wszystko to za sprawą owianego już legendą Letniego Festiwalu Jazzowego.

Ta słynna impreza odbywa się cyklicznie od 1996 r ., kiedy to zorganizowano ją po raz pierwszy w ramach obchodów 40 – lecia Piwnicy pod Baranami. W ostatnim już tygodniu festiwalu na wielbicieli muzyki jazzowej codziennie czekają co raz to wspanialsze atrakcje. W Piwnicy pod Baranami od 21 lipca każdego dnia odbywają się koncerty jazzowe, zaś na weekend 27 i 28 lipca zaplanowana jest impreza finałowa festiwalu. W sobotę, 27 lipca zagrają sekstety Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz Janusza Muniaka. Natomiast w niedzielę, 28 lipca w Operze Krakowskiej wystąpi Al Jarreau – artysta siedmiokrotnie nagrodzony nagrodą Grammy.

Szczegółowy program imprezy znajda Państwo tutaj.