Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

www.WhiteSmokeStudio.com

Przegłosowanie tzw. raportu Sonika było wielkim polskim sukcesem. To daje satysfakcję i adrenalinę. Chcę i umiem walczyć o nasze interesy, o to co jest ważne dla  mojego regionu, czyli dla Małopolski i Świętokrzyskiego.

– W mediach pojawia się czasem opinia, że Parlament Europejski to polityczna emerytura tudzież synekura. Zgadza się Pan?

– Nie. To brednia powtarzana przez niedoinformowanych. Odwrotnie: europosłowie coraz częściej  zostają ministrami w swoich krajach, gdyż mają, wiedzę i międzynarodowe kontakty. W Parlamencie Europejskim ludzie się sprawdzają lub nie. Tu pijarowskie sztuczki mają krótkie nóżki. Poza tym Europarlament jest  jedyną   unijną instytucją wybieraną przez obywateli. Tylko tu ludzie – wyborcy mają coś do powiedzenia. I to jest  arena walki o nasze interesy. Przecież około70 proc prawa obowiązującego w Polsce powstaje  w Brukseli. To  europosłowie negocjują wielkość budżetu unijnego i jego podział. Podobnie jak w przypadku wielkich inwestycji. A jeśli chodzi o ważne projekty infrastrukturalne i pomocowe to decyzje zapadają na szczeblu krajowym czy wojewódzkim ale to my możemy nadać sprawom bieg.

Czytaj więcej:

Źródło

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/w-pe-licza-sie-tylko-zawodowcy/y90kb?fb_action_ids=892109437481941&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.U3jyvQ7oxQU.like&fb_source=other_multiline&action_object_map={%22892109437481941%22%3A564758590308775}&action_type_map={%2