Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

9 lipca 2008, 22:00

1215769629

W związku z sytuacją Stoczni Gdańskiej, której z powodu decyzji Komisji Europejskiej grozi zamkniecie, poseł Bogusław Sonik wystosował listy do Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso oraz Przewodniczącego Rady Unii Europejskiej Nicolasa Sarkozy’ego. Poseł Sonik domaga się w nich ponownego podjęcia rozmów z rządem polskim na temat przyszłości Stoczni.

„Ważne jest, aby do polskiego społeczeństwa dotarł sygnał, że Komisja Europejska, która ze zrozumieniem potrafi traktować problemy innych krajów, podobnie odnosi się do trudnych sytuacji dotyczących Polski (…). Sądzę, że w zaistniałej sytuacji delegacja Komisji Europejskiej powinna odwiedzić Stocznię w celu zapoznania się na miejscu z jej problemami” – napisał poseł Sonik w listach do Przewodniczącego Barroso i Przewodniczącego Sarkozy’ego.

Poseł Sonik przypomniał też, że „w dniu rozszerzenia Unii Europejskiej przed budynkiem Parlamentu Europejskiego zamontowano maszty ze Stoczni Gdańskiej, na których powiewają flagi zjednoczonej Europy”.