Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W niedzielę, 14 kwietnia w Krakowie zainaugurowano Aleję Gwiazd Tenisa. Na promenadzie przy kortach tenisowych KS Nadwiślan swoje pamiątkowe tablice z brązu z odciśniętymi dłońmi mają Agnieszka Radwańska, Wojciech Fibak, Magdalena Grzybowska, Mariusz Fyrstenberg.

-Dla nas szczególnie ważną tablicą jest ta, którą odsłoniła jedna z najbardziej utytułowanych sportsmenek w Polsce, krakowianka Agnieszka Radwańska. Organizatorzy nie zapomnieli także przygotować tablic pamiątkowych dla Jadwigi Jędrzejowskiej i Ignacego Tłoczyńskiego- powiedział Bogusław Sonik Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Aleja Gwiazd Tenisa jest projektem sportowo–edukacyjno–społecznym mającym na celu popularyzację polskiego sportu, a także przybliżenie sylwetek zasłużonych dla sportu osób w jednej z najpopularniejszych dyscyplin jaką jest tenis.

-Warto przypomnieć, też postać Jadwigi Jędrzejowska, to cudowne dziecko krakowskiego tenisa ,z kortów w Parku Krakowskim, wyruszyła w świat, zdobywając międzynarodową sławę. Dzięki inicjatywie Piotra Radwańskiego upamiętniona w Alei Gwiazd Tenisa, otwartej pod Wawelem, obok klubu Nadwiślan- zakończył Bogusław Sonik.

 Obok Alei Gwiazd postawiono także „tenisową ławkę”, w konstrukcję której wkomponowano rakiety oraz tenisowe piłki.