Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

30 listopada 2011, 08:15

Pokaz Polskich Tradycji Bożonarodzeniowych, organizowany przez Bogusława Sonika Posła do Parlamentu Europejskiego, którego inauguracja będzie miała miejsce 6. grudnia w Parlamencie Europejskim w Brukseli, to jedno z wydarzeń wieńczących polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, organizowanych pod jej patronatem.

Ma on na celu propagowanie wśród Europejczyków polskiej kultury i zaznajomienie ich z chrześcijańskimi tradycjami świątecznymi, obrzędami i zwyczajami towarzyszącymi obchodom Świąt Bożego Narodzenia w Polsce.

Pokaz składał się będzie z wystawy 12 szopek krakowskich udostępnionych ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Oprócz szopek zaprezentowana zostanie polska choinka przekazana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie, która udekorowana zostanie ręcznie wykonanymi tradycyjnymi ozdobami.

Na uczestników otwarcia czekać będą anioły, częstujące gości polskimi słodyczami przekazanymi przez Wawel SA i Ciasteczka z Krakowa. Będzie także okazja do pokolędowania w towarzystwie chóru polonii belgijskiej.Krakowskie szopki i choinkę bożonarodzeniową będzie można oglądać do 9 grudnia.

Pokaz organizowany jest wspólnie z Jackiem Majchrowskim Prezydentem Miasta Krakowa i Markiem Sową Marszałkiem Województwa Małopolskiego, a także Klubem Polskim EPL w Parlamencie Europejskim oraz Polską Organizacją Turystyczną.W załączeniu znajdziecie Państwo zaproszenie na otwarcie pokazu.