Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Chciałem podkreślić naszą solidarność z Ukrainą, Oni tak jak i my odrzucaliśmy i odrzucamy zniewolenie sowieckie, rosyjskie, nam udało się przejść tą drogę bezkrwawo. Ukraina zmaga się dziś z brutalnością, ludobójstwem, morderstwami dokonywanymi przez armię rosyjską.

Najważniejszą sprawa jest pomoc humanitarna, materialna, militarna, ale też i taka, symboliczna pokazująca, że odkąd Ukraina ogłosiła swoją niepodległość, wspieramy jej drogę do suwerenności i niezależności.

Dziś jesteśmy świadkami nieszczęścia ludzkiego. Miliony uchodźców są przyjmowani z serdecznością i otwartością, są symbolem pojednania naszych narodów. Róbmy wszystko co w naszej mocy jako obywatele, jako państwo, jako samorządy, żeby wszyscy, którzy do nas przyjeżdżają czuli jak się u siebie, a ci co są za granicą, którzy walczą, cierpią odczuwali naszą pomoc.

Zwracam się z apelem do władz by w tej sytuacji, która jest wyjątkowa, stosować wyjątkowe metody.

Może należy uruchomić były Hotel Cracovia, który jest własnością Muzeum Narodowego i tam ulokować uchodźców, może właściciele Hotelu Forum także wyrazili by zgodę na takie działanie?

Nadszedł czas by potęgę i moc pokazała Unia Europejska i Pakt Północnoatlantycki, by nie Europejczycy się bali, ale zaczął bać się Kreml