Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W niedzielę 11 maja europoseł Bogusław Sonik odwiedził Igołomię, gdzie miał zaszczyt uczestniczyć w VI Dniu Seniora organizowanym przez Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz przez Koło Gospodyń Wiejskich z Igołomii i Zofipola.

Bogusław Sonik podkreślał podczas uroczystości jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i kultury polskiej. Skierował słowa uznania do zebranych gości, pochwalił ich za ich inicjatywy i aktywność, która z wiekiem nie maleje. Zaznaczył, że Koła Gospodyń Wiejskich odgrywają bardzo dużą rolę poprzez organizowanie licznych przedsięwzięć i branie udziału w wielu wydarzeniach. Ich aktywność nie tylko promuje region, ale też przybliża innym ludziom polską kulturę.

Całą uroczystość uświetnił występ Koła Gospodyń Wiejskich z Igołomii, którego członkowie wystąpili w tradycyjnych ludowych strojach. Po raz kolejny Seniorzy pokazali, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody, a wręcz przeciwnie może być nawet zaletą. Życzymy im, aby dalej tak aktywnie działali w regionie, przybliżając nam przy tym małopolską tradycję.

Galeria