Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

16 maja 2009, 22:00

W związku z zaprezentowaniem przez Komisję Europejską spotu poświęconego 20-leciu obalenia komunizmu „1989-2009: 20 lat wolności” (do obejrzenia na: http://www.youtube.com/eutube?gl=GB&hl=en-GB), w którym zabrakło jakiejkolwiek wzmianki o historycznej roli „Solidarności”, poseł Bogusław Sonik wystosował list do przewodniczącego KE Jose Maunela Barroso.

„W 2005 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję o uznaniu 31 sierpnia Dniem Wolności i Solidarności, w której wezwał Radę i Komisję do „szerzenia świadomości faktu, że „Solidarność” jest częścią europejskiej edukacji i kultury”. O tych faktach wie cała Europa i świat, dobrze by było, żeby również Komisja Europejska tę świadomość posiadała” – napisał poseł Sonik w liście do przewodniczącego Barroso.

Tylko wtedy, gdy o historii mówimy w sposób uczciwy i prawdziwy nie stanowi ona przeszkody w dialogu między krajami, ale wręcz odwrotnie: pomaga osiągać wspólne cele. Dlatego poseł Bogusław Sonik proponuje akcję informacyjną, polegającą na wysyłaniu do przewodniczącego Barroso kartek przypominających o znaczeniu „Solidarności” (do pobrania na www.boguslawsonik.pl).