Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W czwartek, 27 marca Poseł Bogusław Sonik był gościem na X Targach Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych odbywających się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wicestarosta Marta Królik, która zwróciła uwagę, że decyzja o wyborze dalszej ścieżki edukacji musi być przemyślana. Błędny wybór może skutkować koniecznością zmiany szkoły, uniemożliwieniem wejścia na rynek pracy czy rezygnacją z wykonywania wymarzonego zawodu. Bogusław Sonik zaznaczył, że dzisiejszy świat stoi otworem dla młodych i wykształconych ludzi, a członkostwo Polski w Unii Europejskiej stwarza uczniom możliwość realizacji swoich planów i marzeń nie tylko w ojczyźnie, ale również poza jej granicami.

Targi odbyły się pod hasłem „Gimnazjalisto! dziś wybierz swoją przyszłość!”. Swoje stoiska zaprezentowało kilkanaście placówek oświatowych z Powiatu Wadowickiego, oraz wiele uczelni wyższych. W trakcie eventu odbyły się przygotowane przez uczniów pokazy ukazujące pracę w zawodzie m.in. kosmetyczki, fryzjera, technika reklamy czy informatyka, a także występy zespołu muzycznego Cordis II z I LO w Wadowicach i Grupy Teatralnej „Dzieci Pani Zimy”.