Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

22 kwietnia 2007, 22:00

Pe

W czasie trwającej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie będą zajmować się polityką transatlantycką, w ramach zbliżającego się szczytu UE-USA. Podczas debat zostanie także poruszony problem obecnej sytuacji na Ukrainie oraz zjawiska homofobii w Europie.

Przedstawiony zostanie również roczny raport Parlamentu na temat praw człowieka. Na uwagę zasługują także projekty legislacyjne w zakresie bezpieczeństwa transportu morskiego oraz produktów leczniczych stosowanych w terapii zaawansowanej.

W poniedziałek, 23 kwietnia głównym punktem obrad będzie projekt dyrektywy harmonizującej krajowe przepisy prawa karnego, odnoszące się do obowiązku przestrzegania praw własności intelektualnej.

We wtorek Parlament udzieli absolutorium z wykonania budżetu UE za rok 2005 oraz zajmie się legislacją w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów samolotów.

W środę Parlament zajmie się tematami przewodnimi sesji, czyli zbliżającym się szczytem Unia-Stany Zjednoczone, sytuacją polityczną na Ukrainie oraz zjawiskiem homofobii w Europie.

W czwartek posłowie wysłuchają oświadczenia Komisji Europejskiej, dotyczącego stosunków UE-Szwajcaria.