Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

27 listopada 2011, 23:00

1323169360

Osiem Nauczycielek z woj. świętokrzyskiego pojedzie na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Posła do PE Bogusława Sonika.

Osoby te są laureatkami konkursu „Unia Europejska znana i nieznana. Polska prezydencja – wyzwania i możliwości”, Organizatorem konkursu było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Rozstrzygnięcie konkursu  odbyło się 25 listopada 2011 roku, w Domu Środowisk Twórczych. Wyróżnione nauczycielki nie kryły zaskoczenia i radości z wygranej. Kuratorium Oświaty w Kielcach nagrodziło również Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Kielcach – szkołę, z której aż cztery osoby wzięły udział w konkursie „Unia Europejska znana i nieznana. Polska prezydencja – wyzwania i możliwości”. W trakcie uroczystości asystent Posła Pan Karol Wilczyński wręczył, w imieniu europosła Bogusława Sonika bilety do Brukseli.

Laureatkami konkursu są:

W kategorii: Scenariusze zajęć – nie przyznano pierwszego miejsca. II zajęła Iwona Kłos z ZSO nr 14 w Kielcach.

W kategorii: Scenariusze zajęć z wykorzystaniem tablicy Smart Notebook – I miejsce zajęła Bernardeta Mechelewska z Gimnazjum w Woli Jachowej, II – Beata Piątek ze SP Radoszycach, III – Jadwiga Szklarzyńska ze SP w Małogoszczu.

W kategorii: Gra dydaktyczna – I miejsce zajęły – Joanna Boruń i Jolanta Szkurłat ze SP w Niekłaniu Wielkim.

W kategorii: Projekt edukacyjny – I miejsca nie przyznano, II zajęły – Małgorzata Kowalska z Gimnazjum w Kunowie oraz Renata Szmyd z publicznego Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Serdecznie gratulujemy!