Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

9 czerwca 2010, 22:00

1274884642

20 czerwca oddaj głos w wyborach Prezydenta RP. Do 10 czerwca dopisz się do listy wyborczej w gminie, w której będziesz 20 czerwca. Do 17 czerwca dopisz się do listy wyborczej w obwodzie za granicą. Do 18 czerwca weź zaświadczenie z urzędu gminy jeśli w dniu wyborów będziesz przebywał poza miejscem zamieszkania.

Dzięki akcji „Głosuj bez meldunku” można dowiedzieć się „krok po kroku” jak dopisać się do rejestru wyborców w gminie bądź dzielnicy. Akcja skierowana jest do studentów, osób pracujących, niepełnosprawnych, przebywających w szpitalu lub za granicą – czasowo (np. w trakcie urlopu) bądź na stałe.

Od poniedziałku, 24 maja, rozpoczął działanie pierwszy w województwie świętokrzyskim punkt informacyjny akcji. Działa on przy biurze poselskim Bogusława Sonika w Kielcach przy ul. Paderewskiego 33/5a . Codziennie w godzinach od 9 do 14 można uzyskać informacje na temat możliwości głosowania w wyborach oraz pobrać niezbędne formularze. Podobne punkty działają już w kilkunastu miastach Polski.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej akcji www.glosujbezmeldunku.pl.