Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

16 maja 2008, 22:00

1211271497

17 maja poseł Bogusław Sonik spotykał się z samorządowcami, przedstawicieami organizacji pozarządowych, studentami oraz członkami i sympatykami Platformy Obywatelskiej w Woj. Świętokrzyskim. Odwiedził gminę Sitkówka-Nowiny i Kielce.

Sitkówce-Nowinach poseł Sonik rozmawiał z przedstawicielami władz samorządowych – m. in. z wójtem Stanisławem Baryckim – na temat sznas,jakie dla rozwoju gmin stwarza członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Poseł spotkał się również z reprezantantami Klubów „4H” z Woj. Świętokrzyskiego – podczas spotkania mówiono o potrzebie poszerzania świadomości ekologicznej młodzieży wiejskiej – a także wręczył nagrodę zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny.
W Kielcach na spotkaniu ze studentami oraz mieszkańcami miasta, które miało miejsce w auli Wyższej Szkoły Umiejętności im. Stanisława Staszica, poseł Sonik przedstawił bilans wykorzystanych i straconych szans, związanych z przynależnością Polski do UE. Ożywiona dyskusja, która wywiązała się podczas spotkania dotyczyła główie kwestii funkcjonowania Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 i jej wpływu na rozwój regionów.