Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

18 czerwca 2012, 08:45

O Studenckim Komitecie Solidarności, w 35. rocznicę jego powstania, rozmawiać będą w poniedziałek w Kielcach zaproszeni goście, w tym politycy, m.in. poseł Adam Lipiński i europoseł Bogusław Sonik.

Uroczystości organizuje Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Rozpoczną się one w poniedziałek o godz. 11 w sali koncertowej Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej 5 w Kielcach.

Po krótkim wystąpieniu Leszka Bukowskiego, naczelnika kieleckiej delegatury, pokazany ma być film dokumentalny „SKS – przełamywanie strachu” w reżyserii Dariusza Walusiaka. Po nim, o godz. 11.35 rozpocznie się panel dyskusyjny na temat roli i znaczenia Studenckiego Komitetu Solidarności, w którym wezmą udział wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba, a także poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński i europoseł Platformy Obywatelskiej, wybrany z listy małopolsko-świętokrzyskiej, Bogusław Sonik. O 12.30 otwarta zostanie z kolei wystawa „Niezależne Zrzeszenie Studentów w Kielcach 1980-1989”, którą przygotowało Biuro Edukacji Publicznej IPN w Kielcach.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce, 17. czerwca 2012