Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Uwaga!!! Uwaga!!!  Rusza kolejna edycja naboru na staż!!! To już ostania szansa, aby w tej kadencji Parlamentu Europejskiego zostać stażystą Posła do PE Bogusława Sonika!

Jeśli interesujesz się tematyką europejską i chciałbyś dowiedzieć się jak funkcjonuje Parlament Europejski ta propozycja jest skierowana właśnie do Ciebie! A może  planujesz swoją karierę i chciałbyś sprawdzić się w praktyce w dynamicznej i wymagającej pracy? Aplikuj na organizowany już po raz piąty staż praktyczny w Biurze Poselskim Posła Bogusława Sonika w Brukseli.

Aby wziąć w nim udział należy przesłać w terminie do 15. stycznia 2014 roku komplet dokumentów zawierających: cv, list motywacyjny oraz esej o objętości 8-12 stron znormalizowanego maszynopisu dotyczący jednego z poniższych tematów:

Wymienione dokumenty bardzo prosimy przesłać elektronicznie na adres mailowy staz@boguslawsonik.pl do godz. 20.00 dnia 15. stycznia 2014 r. (liczy się moment otrzymania maila). Potwierdzenie przez organizatora drogą mailową otrzymania kompletu dokumentów stanowi warunek wstępny udziału w naborze. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi dnia 23. stycznia 2014 r.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie 7 osób, które będą walczyć o jedno z dwóch miejsc na pięciotygodniowy, płatny staż praktyczny w Biurze Poselskim w Brukseli.

Ta część będzie miała formę obrony pracy konkursowej – uczestnicy odpowiedzą na pytania jury związane z tematyką poruszanej pracy, a także z zagadnień podstawowych dot. bieżącej działalności i struktury organizacyjnej Parlamentu Europejskiego. Etap ten zostanie rozstrzygnięty 27. stycznia 2014 r. Jego laureaci przed wyjazdem na staż do Brukseli będą zobowiązani do odbycia krótkiej, bezpłatnej praktyki wprowadzającej w biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika w Krakowie.

Do udziału w konkursie Poseł Sonik zaprasza osoby, które ukończyły co najmniej II rok studiów wyższych, a nie ukończyły jeszcze 26. roku życia. Szczegółowe wymagania znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

Regulamin Konkursu znajdą Państwo tutaj.

Plakat konkursu

Program stażowy w Biurze Poselskim Posła Bogusława Sonika realizowany jest już od 2004 roku. Dzięki niemu do Brukseli wyjechało już ponad 50 młodych ludzi, zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy o Unii Europejskiej. Od 2010 roku stażyści wybierani są w drodze konkursu.

Zobacz informacje o poprzednich edycjach.

Tutaj znajdą Państwo ciekawy filmik z relacjami lauretaów poprzednich edycji.

Prezentujemy również wypowiedzi poszczególnyh laureatów:

Wypowiedź Przemka.

Wypowiedź Kamili.

Wypowiedź Artura.