Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W środę, 19 lutego o godzinie 20.30 w hotelu Sheraton odbędzie się spotkanie inaugurujące obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – „Parlament Europejski – Twój Punkt Oparcia”. Organizatorami wydarzenia są Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik oraz Grzegorz Lipiec – Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Platformy Obywatelskiej.


Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu Punkt Oparcia w reżyserii Anny Ferens oraz towarzyszyć będzie posiedzeniu Biura Grupy Europejskiej Partii Ludowej. Swój udział zapowiedzieli m.in. Joseph Daul – przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej oraz Jacek Protasiewicz Przewodniczący Klubu PO – PSL w Parlamencie Europejskim.
Punkt Oparcia to oparta na materiałach archiwalnych, pasjonująca opowieść o tym, jak w latach 80-tych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego. Film został przygotowany według pomysłu Bogusława Sonika w ramach projektu „Parlament Europejski – Powrót Wschodu na Zachód” realizowanego przez Stowarzyszenie Maj 77.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką europejską oraz zaangażowanych w życie Platformy Obywatelskiej do wzięcia udziału w tak wyjątkowym spotkaniu. Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres: malopolska@platforma.org

Tutaj znajdą Państwo pełny program zjazdu Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Krakowie.