Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

28 lutego 2007, 23:00

Ik

Instytutu Kościuszki serdecznie zaprasza do udziału w konferencji prasowej, na której zaprezentowany zostanie Raport Instytutu Kościuszki pt. „Dwa i pół roku polskiej obecności w Parlamencie Europejskim. Ocena siły polskich partii politycznych we frakcjach PE”. Jednym z głównych uczestników będzie poseł Bogusław Sonik.

Rola polskich deputowanych w Parlamencie Europejskim jest tematem niezwykle istotnym, ponieważ jednym z aspektów polskiej polityki europejskiej jest aktywna reprezentacja parlamentarna na forum UE. Analiza skuteczności polskich eurodeputowanych jest zarazem oceną pewnego obszaru polskiej polityki europejskiej. W Raporcie przedstawiono siłę oddziaływania polskich partii politycznych i polskich eurodeputowanych na prace PE oraz czynniki, które ją warunkują – współpracę polskich partii z grupami politycznymi w PE, zmiany przynależności do frakcji PE, polskie „specjalności” i „obszary aktywności”, czyli tematy inicjowane oraz aktywnie wspierane przez Polaków oraz stanowiska zajmowane przez polskich eurodeputowanych, jako reprezentantów określonych frakcji w kluczowych głosowaniach pierwszej połowy VI kadencji PE Zarekomendowane w Raporcie działania mogą posłużyć natomiast zwiększeniu wpływu polskich deputowanych w drugiej połowie kadencji.

W konferencji udział weźmie Wiceminister Spraw Zagranicznych RP odpowiedzialny za kwestie europejskie – dr Krzysztof Szczerski.

1 marca 2007

Budynek Główny Sejmu RP Sala nr 102

Warszawa