Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Centrum Polityki Europejskiej zaprasza wszystkich młodych obywateli Unii Europejskiej i Chorwacji do wzięcia udziału w konkursie, pt. „The European Parliament: Why should I care?”

Każdy, kto zdecyduje się podjąć to wyzwanie ma za zadanie ukazać w innowacyjny i przekonujący sposób dlaczego Parlament Europejski jest według niego ważną instytucją oraz dlaczego należy oddać swój głos w kolejnych wyborach do PE. Prace konkursowe można wykonać techniką dowolną. Uczestnikom wolno pisać, śpiewać, tańczyć, malować, nakręcić film, napisać aplikację mobilną lub też użyć każdej innej równie kreatywnej możliwości, aby wyrazić swoje myśli i opinie.

Autorzy dwudziestu najlepszych prac zostaną uhonorowani wycieczką do Brukseli, gdzie będą mieli okazję zaprezentować swoje nagrodzone pomysły, jak również dowiedzieć się czegoś więcej o instytucjach UE. Podczas pobytu w sercu europejskiego parlamentaryzmu zwycięzcy konkursu będą mogli również wymienić swoje opinie z unijnymi decydentami oraz innymi młodymi ludźmi zainteresowanymi tematyką europejską.

Termin nadsyłania prac upływa 28 marca 2013 roku.

Więcej informacji o konkursie i sposobach aplikowania można znaleźć na stronie Centrum Polityki Europejskiej lub też na profilu Facebook stworzonym specjalnie dla tego eventu: https://www.facebook.com/ep.competition. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!!!

Przypominamy również o organizowanym przez Posła Sonika konkursie na staż w Brukseli!