Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

1 marca 2007, 23:00

Zlogo01

W sobotę, 3 marca 2007 r. odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników konkursu oraz wręczenia statuetek „Osobowość Ziem Górskich”, zorganizowanej przez Koalicję Marek Ziem Górskich. Poseł Bogusław Sonik będzie jednym z gospodarzy tego wydarzenia.

Stowarzyszenie Koalicja Marek Ziem Górskich po raz drugi ogłosiła plebiscyt „Osobowość Ziem Górskich”. „Jednym z celów działalności Koalicji Marek Ziem Górskich jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi. Bo przecież to ludzie żyjący i działający na Podhalu i Żywiecczyźnie tworzą wizerunek tych jakże pięknych i polskich regionów. Ci ludzie to ambasadorowie tego, co kojarzy się górami: czystość, niezależność, siła i wielkość. Chcemy docenić te postaci i ich różnorodność, dlatego zdecydowaliśmy się po raz kolejny ogłosić konkurs na Osobowość Ziem Górskich – mówi Krzysztof Rut, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia KMZG.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z obszaru Żywiecczyzny i Podhala. Stanowi inicjatywę, której celem jest promowanie niezaprzeczalnych walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie regionu Polski. Kładąc nacisk na promowanie samego regionu, ma za zadanie jednocześnie podkreślać wyjątkowość i niepowtarzalność produktów z niego pochodzących.