Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Poseł Bogusław Sonik w dniu 10-tej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odwiedził Gorlice na zaproszenie burmistrza Witolda Kochana.

Na gorlickim rynku mieszkańcy i goście mięli okazję wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, Ody do Radości oraz kilku innych pieśni wykonanych przez orkiestrę oraz chór ze Szkoły Muzycznego I-stopnia w Gorlicach.  Burmistrz w swoim wystąpieniu przedstawił w liczbach, jak bardzo przez ostatnie 10 lat zmieniła się na lepsze Polska i Gorlice dzięki wejściu do UE


Małżonkowie po 10 latach bycia razem zdają sobie sprawę, że nie wszystko zawsze było idealnie, nie wszystko się im udało, ale chcą być razem i tylko tak widzą swoją przyszłość. Podobnie jest z 10-leciem Polski w Unii Europejskiej – powiedział Sonik. Poseł zachęcał także wszystkich mieszkańców  do wzięcia udziału w głosowaniu  25 maja podkreślając, jak ważne są to wybory i jak wielki wpływ mają na każdego mieszkańca Europy. Po wystąpieniach młodzież przedstawiła ciekawy program artystyczny, gdzie motywem przewodnim była flaga Rzeczpospolitej Polskiej.

Równolegle do wydarzeń na rynku, tuż obok w Domu Polsko – Słowackim odbywała się konferencja z okazji 99 rocznicy Bitwy pod Gorlicami.  Uczestnicy konferencji, pasjonaci historii Galicji, mieli okazję poznać mniej i bardziej znane fakty z życia mieszkańców Gorlic i okolicznych miejscowości w czasie I wojny światowej. Szczególnie cieszy fakt, że miejscowa ludność cały czas pamięta o tych wydarzeniach i jednocześnie pragnie zgłębiać wiedzę na ich temat.

Poseł udzielił także wywiadu dla Telewizji Gorlice.

Wieczorem Sonik odwiedził rynek w Trzebini, gdzie miał okazję wręczyć nagrody dla laureatów konkursu związanego z wykorzystaniem funduszy unijnych i 10-leciem Polski w Unii Europejskiej.

Galeria