11 maja 2006, 22:00

Ese_logo

Konferencja, która odbyła się 12 maja w Pałacu Larischa tym razem zorganizowana została przy współpracy z Sekcją Prawa Europejskiego TBSP UJ. Poświęcona była dostępności europejskich rynków pracy dla Polaków po przystapieniu Polski do Unii Europejskiej. Podczas swojego wystąpienia Poseł Bogusław Sonik przedstawił jeden z celów swojej pracy w PE, który wiąże się między innymi ze zniesienie przejściowych ograniczeń w swobodzie podejmowania zatrudnienia.

Celem konferencji była również próba podsumowania dwuletniego okresu, w którym już ponad milion Polaków podjęło zatrudnienie w krajach Europy zachodniej, z uwzględnieniem szans i zagrożeń dla polskiej i europejskiej gospodarki.

Wobec dużego i bezpośredniego zainteresowania uzyskaniem zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, liczba osób chcących wyjechać na Wyspy stale rośnie. Dlatego też istotne jest, aby tak ogromna rzesza osób udających się do Wielkiej Brytanii uzyskała w Polsce dostęp do niezbędnych informacji dotyczących zarówno brytyjskiego systemu prawa jak i podstawowych procedur związanych z podejmowaniem zatrudnienia.

Konferencja cieszyła się wielkim poparciem tym bardziej, że do jej prelegentów mogliśmy zaliczyć: Pana Mgr Łukasza Wosika – UJ,Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana (PiS „UEN) oraz Przedstawiciela ambasady Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również Przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przedstawiciela krakowskiej Izby Skarbowej oraz Przedstawicieli organizacji Poland Street

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *