Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

11 maja 2006, 22:00

Ese_logo

Konferencja, która odbyła się 12 maja w Pałacu Larischa tym razem zorganizowana została przy współpracy z Sekcją Prawa Europejskiego TBSP UJ. Poświęcona była dostępności europejskich rynków pracy dla Polaków po przystapieniu Polski do Unii Europejskiej. Podczas swojego wystąpienia Poseł Bogusław Sonik przedstawił jeden z celów swojej pracy w PE, który wiąże się między innymi ze zniesienie przejściowych ograniczeń w swobodzie podejmowania zatrudnienia.

Celem konferencji była również próba podsumowania dwuletniego okresu, w którym już ponad milion Polaków podjęło zatrudnienie w krajach Europy zachodniej, z uwzględnieniem szans i zagrożeń dla polskiej i europejskiej gospodarki.

Wobec dużego i bezpośredniego zainteresowania uzyskaniem zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, liczba osób chcących wyjechać na Wyspy stale rośnie. Dlatego też istotne jest, aby tak ogromna rzesza osób udających się do Wielkiej Brytanii uzyskała w Polsce dostęp do niezbędnych informacji dotyczących zarówno brytyjskiego systemu prawa jak i podstawowych procedur związanych z podejmowaniem zatrudnienia.

Konferencja cieszyła się wielkim poparciem tym bardziej, że do jej prelegentów mogliśmy zaliczyć: Pana Mgr Łukasza Wosika – UJ,Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana (PiS „UEN) oraz Przedstawiciela ambasady Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również Przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przedstawiciela krakowskiej Izby Skarbowej oraz Przedstawicieli organizacji Poland Street