Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Uroczystości 10 lat w UE i Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014’ w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie – Gmina Klucze odbyły się uroczystości Dnia Patrona Szkoły połączone z obchodami 10 – lecia w UE i 10 – lecia Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowe.

Dzień Patrona Szkoły został połączony z turniejem piłki nożnej mini Mistrzostwa Świata Brazylia 2014’.  W turnieju brało udział 16 drużyn ze szkół podstawowych z Gminy Klucze, które reprezentowały nazwy finalistów Mistrzostw Świata.

Uroczystości rozpoczęły się występem uczniów przedszkola i szkoły w Kwaśniowie tematycznie związanym z osiągnięciami szkoły, kraju w ostatnich 10 latach. W uroczystościach brali udział Pan Europoseł Bogusław Sonik, Poseł na Sejm RP Lidia Gondek, Wójt Gminy Klucze Pan Kazimierz Ściązko , przedstawiciele Kół Gospodyń i lokalnej społeczności. Pan Bogusław Sonik, który ze szkołą współpracuje od 8 lat a 2007 roku otrzymał tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Pan Poseł wręczył na ręce dyrektora szkoły Norberta Bienia pamiątkową koperę. Została ona wydana z okazji pełnienia przez Prof. Jerzego Buzka funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i własnoręcznie przed niego podpisana.

Czytaj więcej.

Źródło:

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/edukacja/wszystkie-edukacja/pozostae/9803-mundial-2014-w-szkole-podstawowej-w-kwaniowie