Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

2dsc_0056

Podsumowanie warsztatów

9. listopada 2012

8. listopada 2012r. w Szkole Podstawowej w Koniuszy odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pt. „Moja Natura 2000 – Warsztaty Ekologiczne”, organizowanego przez Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska”, nad którym honorowy patronat objął między innymi poseł Bogusław Sonik. Głównym celem zakończonej inicjatywy  było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Z okazji uroczystości Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali na dwa przedstawienia proekologiczne, m.in. o Zielonym Kapturku, opartego na fabule znanej bajki o „Czerwonym Kapturku”.

W czasie realizacji projektu jego uczestnicy mogli uczestniczyć w niezwykle ciekawych warsztatach edukacyjnych, na które składały się wycieczki krajoznawcze oraz konkursy fotograficzne i plastyczne. Dzięki tej niecodziennej formie zdobywania wiedzy uczniowie z zaangażowanych w projekt szkół mogli nauczyć się jak racjonalnie i ekologicznie organizować swoje środowisko zamieszkania i wykształcić w sobie podstawę pełnego szacunku do przyrody.

– Powinniśmy rozbudzać w młodych ludziach świadomość działań ekologicznych, tak, aby w przyszłości potrafiły podejmować właściwe decyzje. A najefektywniej, chociaż nie zawsze najłatwiej, jest uczyć w sposób ciekawy, przy pomocy niebanalnych technik i metod, takich jak zajęcia w terenie czy konkursy artystyczne. Zdobyte w ten sposób  wiadomości trwale zapadają w pamięci młodych ludzi, gdyż są poparte ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami – podkreślał Sonik w liście skierowanym do zgromadzonych. Stwierdził, że udział w warsztatch będzie podstawą dla życia w zgodzie z naturą,  czego wszyscy sobie najszczerzej życzymy.