Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

 Projekt zintegrowany LIFE-Małopolska w zdrowej atmosferze, którego koordynatorem jest Województwo Małopolskie został uznany za najlepszy z 39 projektów z całej Unii Europejskiej i otrzymał ponad 9,9 mln euro dofinansowania.

Realizacja projektu rozpocznie się 1 października 2015 r.

Założeniem projektu jest wdrożenia w Małopolsce Programu ochrony powietrza oraz osiągnięcie standardów jakości powietrza wymaganych w prawie krajowym i unijnym. Realizację zaplanowano na lata 2015-2023. Wartość programu to 70 mln zł (17 mln euro).

LIFE koordynuje Województwo Małopolskie we współpracy z partnerami – głównie gminami, które chcą aktywnie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza na swoim obszarze. W projekt włączyło się 38 małopolskich gmin. LIFE zakłada m.in. stworzenie sieci Eko-doradców, którzy na poziomie gmin będą wspierać wdrażanie Programu ochrony powietrza i organizować programy dofinansowania dla mieszkańców pozwalające na wymianę ogrzewania na ekologiczne. W Krakowie m.in. wzmocniona ma zostać obsługa administracyjna Krakowa w celu sprawniejszej obsługi mieszkańców przy rozpatrywaniu wniosków o wymianę starych pieców. 

Więcej na:

http://malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=14941

Powiązane tematy