Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

24 listopada 2007, 23:00

1196774446

Zwycięzcy konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Kielecką Izbę Celną, przybyli 25 listopada do Brukseli. Trzydniowa wycieczka do stolicy Belgii została ufundowana przez posła Bogusława Sonika, członka Komisji ENVI. Finał II edycji konkursu CITES odbył się 3 kwietnia 2007 roku.

W programie m.in. zwiedzanie Brukseli z przewodnikiem, wizyta w Muzeum Kakao i Czekolady oraz uroczysta kolacja z udziałem posła Sonika. Nie mogło oczywiście zabraknąć obejrzenia belgijskiej siedziby Parlamentu Europejskiego od kuchni.

Pobyt w Brukseli zakończy się 28 listopada.

Dyrektor Izby Celnej w Kielcach ogłosił konkurs plastyczny z zakresu zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i roślin CITES. Honorowy patronat objął zainteresowany działaniami izby w tym zakresie Poseł do Parlamentu Europejskiego. Ze szkół, które wzięły udział w akcji edukacyjnej na temat CITES napłynęło prawie 100 prac. Uczennice, które zostały laureatkami konkursu zatytułowanego ”Pomóż im, bo bez Ciebie mogą zginąć” odebrało nagrody w postaci zaproszeń na wycieczkę do Brukseli, połączoną z wizytą w Parlamencie Europejskim.

Bogusław Sonik jest m.in. członkiem Komisji Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) stąd też jego zainteresowanie problemem CITES.

Szczegółowa relacja z wyjazdu znajduje się na stronie Kieleckiej Izby Celnej:

www.ickielce.pl