Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Z inicjatywy Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika i we współpracy z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem, Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” Pan Grzegorz Sotoła otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (Polonia Restituta) postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 12 grudnia 2012 roku „za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy”.

Uroczyste wręczenie odznaczenia z udziałem Pana Jerzego Millera Wojewody Małopolskiego i Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika odbyło się w sobotę tj. 23 lutego o godzinie 18:00 w kapitularzu Klasztoru oo.Dominikanów w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12.

Pomysłodawcą uhonorowania „KLIKI” był Poseł Bogusław Sonik. Przypomnijmy, że „KLIKA” to stowarzyszenie młodych wolontariuszy, głównie studentów, niosących pomoc osobom niepełnosprawnym. Początki działalności Stowarzyszenia „KLIKA” sięgają 1971 r. gdy przy duszpasterstwie akademickim „Beczka” oo. Dominikanów w Krakowie grupa osób niepełnosprawnych ruchowo i ich przyjaciół postanowiła założyć stowarzyszenie, którego celem będzie zaktywizowanie niepełnosprawnych osób. Pan Grzegorz Sotoła od 20 lat jest członkiem Stowarzyszenia, pełniąc od 1999 r. funkcję Prezesa wykonując wszystkie swoje obowiązki społecznie. Stowarzyszenie od lat pomaga niepełnosprawnym w życiu codziennym. W grudnia 2005 roku „KLIKA” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego Więcej o działalności Stowarzyszenia znajdą Państwo tutaj.

Galeria