Czerwone krakowskie korale nie tylko, że podkreślały kobiecą urodę, ale według wierzeń ludowych posiadały nawet magiczną moc, przez co traktowano je jako amulety chroniące przed nieszczęściem. Co więcej, na początku XVI w. Kraków stał się jednym z ważniejszych ośrodków wytwarzania polskich klejnotów ludowych. Nic więc dziwnego, że to właśnie korale będą zdobiły billboardy, stanowiące główny elementem kampanii promocyjnej – „Zwracamy uwagę na Małopolskę”.
Gigantyczne sznury czerwonych korali zawisną na 30 tablicach w regionie Mazowsza, Śląska, Świętokrzyskiego, jak również i w samej Małopolsce. W tym miejscu warto przypomnieć , że pomysłodawcą odtworzenia tradycyjnej koralowej biżuterii był Poseł Bogusław Sonik. Wspaniałe korale chlebowe zwyciężyły nawet w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najciekawszą pamiątkę promującą region.
– Szukałem czegoś oryginalnego, a krakowscy jubilerzy od wieków słynęli ze swoich wyrobów. Te korale wyróżniają się wśród innych pamiątek i myślę, że mają szansę stać się najpopularniejszym upominkiem zabieranym z Krakowa, wizytówką naszego miasta – mówił Bogusław Sonik.