Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

29 września 2007, 22:00

Logo_po?1331291458

30 września w Krakowie odbyła się przedwyborcza konwencja Platformy Obywatelskiej. Wśród zebranych polityków pojawił się prof. Władysław Bartoszewski, który wygłosił płomienne przemówienie. – Przychodzę jako przyjaciel. Jeszcze nie istniały litery PO, a istniało już pojęcie przyzwoitości charakterystyczne dla ludzi PO „mówił były Minister Spraw Zagranicznych.

Nie wierzyć frustratom i dewiantom politycznym, którzy są wewnętrznie pokręceni przez swoje kompleksy, które odreagowują na narodzie „mówił prof. Władysław Bartoszewski na konwencji Platformy Obywatelskiej w Krakowie nawiązując do rządu Jarosława Kaczyńskiego. – Polska potrzebuje rządu ludzi szanujących innych ludzi, a nie napęczniałych nienawiścią – powiedział o rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Jednocześnie podkreślił, że „jeśli oni (ludzie obecnej władzy – przyp. red.) chcą się z tej nienawiści leczyć, to trzeba dla nich poprawić służbę zdrowia, a nawet stworzyć specjalną”. – Nie możemy sobie pozwolić na takie marnowanie szans Polski jak teraz – mówił podniesionym głosem prof. Bartoszewski.

Zanim jednak zaczął swoje płomienne przemówienie nawiązał do wydarzeń dzisiejszego dnia. – Drodzy przyjaciele, dobrze się złożyło, że mogłem dzisiaj uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Jana Nowaka Jeziorańskiego, która odbyła się z inicjatywy Bogdana Klicha (europosła PO). Jan Nowak Jeziorański odszedł od nas dwa lata temu. Był to dla mnie zaszczyt „wspominał Władysław Bartoszewski na konwencji PO w Krakowie. Zaznaczył również, że cieszy się, iż może połączyć tę uroczystość z wystąpieniem na konwencji PO. – Przychodzę jako przyjaciel. Jeszcze nie istniały litery PO, a istniało już pojęcie przyzwoitości charakterystyczne dla ludzi PO „mówił profesor. – Z Bronkiem Komorowskim siedzieliśmy w jednym obozie internowania „mówił . – Potem pracowaliśmy owocnie dla Polski. To była dobra robota prawych ludzi „powiedział. Wspomniał również, że szkoła, którą założył Jarosław Gowin jest wielkim dziełem. Profesor wspomniał również współpracę z Donaldem Tuskiem. – PO jest dla wszystkich prawych ludzi, a nie tylko dla tych co śpiewają pieśni patrząc na oblicze wodza „mówił wzbudzając entuzjazm i brawa na sali.

źródło: Onet.pl