Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

17 sierpnia 2012, 10:15

Krakow%2015082012%20%20089_1

Coraz większą popularnością cieszy się organizowany przez Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa konkurs Cudowna Moc Bukietów. Z roku na rok przybywa zwolenników zabawy, w tegorocznej edycji do konkursu zgłoszono blisko 290 bajecznie kolorowych bukietów!

Ta wspaniała tradycja związana ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanym także świętem Matki Boskiej Zielnej niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach, a nie na sklepowych półkach, a układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego.

W tym roku w ślady Instytutu poszły stowarzyszenia Gdańska Fundacja Dobroczynności i Kościerskie Centrum Wolontariatu, które organizują analogiczny konkurs na Kaszubach.

Wyjątkowo po raz pierwszy Cudowna Moc Bukietów zawitała również do Warszawy, gdzie delegacja z Krakowa i Kaszub wręczała piękne zielne wiązanki przed Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Specjalny bukiet oraz tradycyjne krakowskie korale z ciasta chlebowego wręczono małżonce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Annie Komorowskiej, która po raz kolejny objęła honorowy patronat nad przedsięwzięciem.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objął Poseł Bogusław Sonik, który od lat wspiera działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej.

Zapraszamy na strony Instytutu Dziedzictwa, gdzie znajduje się lista tegorocznych laureatów.

Zachęcamy również do obejrzenia filmowej relacji z imprezy.