Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

9 sierpnia 2012, 13:15

Cudowna%20moc%20bukiet%c3%b3w

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwanym Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach a nie na sklepowych półkach. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię.

Instytut Dziedzictwa ogłasza III edycję konkursu „Cudowna moc bukietów”.
W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2012 r. o godzinie 15.30 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do składania swoich bukietów w środę 15 sierpnia od godziny 12.00 do 14.00 przy scenie na Małym Rynku. Bukiety konkursowe ocenianie będą w dwóch kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny oraz Bukiet Artystyczny.

Projekt ma na celu promowanie postaw ekologicznych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Krakowa i Małopolski do botanicznej i ekologicznej wycieczki, podczas której powstaną bukiety.

Honorowy patronat nad projektem objęła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska.

Więcej informacji, regulamin i plakat konkursu dostępne są na stronie internetowej www.instytutdziedzictwa.pl