Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W najbliższą środę, 6 marca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja dotycząca wpływu sportu i aktywności fizycznej na wypełnianie celów polityki regionalnej.  Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Bogusława Sonika, wiceprzewodniczącego Intergrupy Sport oraz Jana Olbrychta, przewodniczącego Intergrupy URBAN.

W konferencji udział wezmą m.in. Komisarz do spraw Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Tibor Navracsics oraz Wiceprzewodniczący UEFA Karl-Erik Nilsson oraz przedstawiciele europejskich miast i organizacji sportowych, którzy przedstawią przykłady dobrych praktyk wdrażanych na szczeblu lokalnym m.in. w Amsterdamie czy Gandawie.

Warto wiedzieć, że Intergrupa Sport działa od 2014 roku i zrzesza posłów do Parlamentu Europejskiego z różnych grup politycznych, zainteresowanych aktywnością fizyczną i propagowaniem zdrowego stylu życia, a także edukacją, zwalczaniem korupcji i dopingu w sporcie oraz integracją przez sport.

Intergurpa URBAN działa w Parlamencie od trzech kadencji i skupia 87 europosłów z różnych grup politycznych i różnych komisji parlamentarnych, których celem jest praca nad kluczowymi zagadnieniami wpływającymi na rozwój europejskich miast.