Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

11 września 2006, 22:00

W imieniu swoim oraz Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Pieronka pragnę serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w panelu „Solidarność – czy jeszcze charakteryzuje Europę”, który jest częścią organizowanej od sześciu lat konferencji pod hasłem: „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”. Konferencja odbywa się pod patronatem Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Tegoroczne spotkanie toczyć się będzie wokół tematu Cywilizacyjne zmagania Europy. Sam panel ma przynieść odpowiedzi na pytania o znaczenie i aktualność pojęcia „Solidarność” oraz możliwość wykorzystania idei solidarności w dialogu międzykulturowym, międzyreligijnym i ekonomicznym. Obrady konferencji zaszczyci swoim przemówieniem Vincuk Viacorka – jeden z liderów opozycji demokratycznej na Białorusi, przewodniczący białoruskiej Popular Front Party. Jest to wyjątkowa okazja do dyskusji nad polskim doświadczeniem komunizmu oraz do zamanifestowania swoją obecnością sprzeciwu wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Debatę poprowadzi Tomasz Lis. Udział w dyskusji wezmą także: Kardynał Jose da Cruz Policarpo – Patriarcha Lizbony, Dieter Althaus – Premier Turyngii, Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego (Polska) oraz Jose Mayor Oreja – Poseł do Parlamentu Europejskiego (Hiszpania.) Panel odbędzie się 15 września 2006 r. /piątek/ o godzinie 16.30 w Auditorium Maximum UJ w Krakowie, przy ulicy Krupniczej 33.

Serdecznie zapraszam również na wprowadzającą konferencję prasową, która odbędzie się tego samego dnia o godzinie 9.30 w Sali Konferencyjnej przy ulicy Kanoniczej 12 w Krakowie.