Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

7 października 2007, 22:00

W dniach 5-7 października w Kielcach odbyły się I Indywidualne Mistrzostwa Polski Szkół i Klubów Katolickich w Szachach, zorganizowane przez Katolicki Międzyszkolny Klub Szachowy „Victoria” Kielce oraz Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Jednym z patronów honorowych imprezy był Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik, którego staraniem poparcia organizatorom mistrzostw udzielił Gari Kasparow – wielokrotny szachowy mistrz świata i jeden z najwybitniejszych szachistów w historii. „Szachy pomagają młodym ludziom kształtować charakter, rozwijają pamięć, uczą, jak być elastycznym, skoncentrowanym i zdeterminowanym. Wszystkie te cechy mają decydujące znaczenie w późniejszym życiu; pomagają ludziom w trudnych sytuacjach i umożliwiają im osiąganie celów” – napisał Gari Kasparow w liście do organizatorów imprezy. Patronat medialny nad mistrzostwami objęły TVP3, Polskie Radio Kielce, „Gazeta Wyborcza” i „Echo Dnia”.

Dyplomy, nagrody książkowe i upominki dla uczestników, którzy w liczbie ponad dwustu, podzieleni na cztery kategorie wiekowe, wzięli udział w mistrzostwach, ufundował Poseł Bogusław Sonik.