Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Tworzenie aktów prawnych? Podejmowanie strategicznych decyzji? Naciski ze strony lobbystów? Z tymi oraz innymi problemami będą musieli się zmierzyć uczestnicy ruszającej dzisiaj gry symulującej prace Parlamentu Europejskiego.

Aby wziąć udział w grze należy posiadać realne konto na Facebooku i zalogować się na stronie mojparlament.eu. Gra rusza w dniu dzisiejszym (8 kwietnia) i potrwa do 19 maja. Aby w niej zwyciężyć należy zebrać jak największą liczbę punktów, które będą przyznawane za poprawnie rozwiązane zadania, które codziennie będą się pojawiały na profilach uczestników. Co ważne, późniejsze przystąpienie do gry nie przekreśla szans na zwycięstwo. Dla najlepszych parlamentarzystów przygotowane są atrakcyjne nagrody – 15 uczestników, którzy uzyskają największą liczbę punktów otrzyma tablety Acer Iconia.

Gra internetowa jest częścią realizowanego przez Fundację im. Roberta Schumana projektu zatytułowanego „Spotkania z Parlamentem Europejskim” i ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu tej instytucji, co ma się przełożyć na wyższą frekwencję w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Więcej informacji o grze można znaleźć pod adresami www.schuman.pl oraz tu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!