Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

2 listopada 2011, 23:00

1320316006

4 listopada, w Sandomierzu, odbędzie się kolejne spotkanie Forum Obywateli – cyklu debat publicznych organizowanych we wszystkich państwach Unii przez Parlament Europejski. Tematem przewodnim jutrzejszego forum będzie: Jeść zdrowo i tanio: czy wspólna polityka rolna i jednolity rynek UE spełniają nasze oczekiwania?

W trakcie debaty odtworzone zostanie specjalnie przygotowane na tą okazję nagranie Pana Posła Bogusława Sonika, w którym porusza on problem etykietowania żywności oraz aktualnych działań Parlamentu Europejskiego na rzec zwiększenia bezpieczeństwa żywności, zwłaszcza poprzez jej właściwe oznakowanie.

Forum Obywateli to cykl debat organizowanych we wszystkich państwach Unii przez Parlament Europejski. Ich motywem przewodnim jest hasło „Twoje zdanie się liczy”, dlatego podczas spotkań głos oddawany jest obywatelom UE, którzy mają możliwość swobodnego wygłoszenia swoich poglądów, zadania pytań i krytyki.  Spotkania poświęcone są sprawom najistotniejszym dla danego kraju lub regionu i są dostępne dla wszystkich chętnych. Otwarta formuła gwarantuje, że w debacie mogą uczestniczyć posłowie do PE i do parlamentów narodowych, lokalni politycy, eksperci, działacze organizacji pozarządowych i przedstawiciele mediów, a przede wszystkim studenci, mieszkańcy miasta i regionu.
W Polsce parlamentarne Fora Obywateli odbyły się dotychczas w Lublinie (2006), Białymstoku i Wrocławiu (2007), Szczecinie i Krakowie (2008), w Łodzi i Gdańsku (2009) oraz w Katowicach i Bydgoszczy (2010) niezależnie od konferencji i seminariów, które nasze biuro organizowało w ubiegłych latach także w Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie.