Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

13 października 2009, 22:00

Bogusław Sonik, poseł do Parlamentu Europejskiego wraz z Bożeną Gierat-Bieroń z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na spotkanie prasowe, poświęcone publikacji książki „Europejskie Miasto Kultury-Europejska Stolica Kultury 1985-2008”. Konferencja odbędzie się w dniu 19 października 2009 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w biurze poselskim przy ul. Kanoniczej 12/1 w Krakowie.

Książka „Europejskie Miasto Kultury-Europejska Stolica Kultury 1985-2008” autorstwa Bożeny Gierat-Bieroń, specjalistki w dziedzinie europeistyki, jest obszernym opracowaniem na temat powstania, przebiegu i znaczenia inicjatywy -Europejskie Miasto Kultury-, w której uczestniczył Kraków w roku 2000. Od tamtej pory inicjatywa ta osiągnęła ogromny sukces międzynarodowy, jest zaprogramowana i finansowana przez Komisję Europejską do 2019 roku, stanowi w dalszym ciągu ważne wyzwanie promocyjne dla wielu miast. W 2016 roku Polska będzie po raz drugi beneficjentem programu „Europejskie Miasto Kultury”. Już w obecnej chwili wiadomo, że o ten prestiżowy tytuł ubiega się 9 miast polskich: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Toruń, Szczecin, Poznań, Katowice i Lublin. Konkurs przeprowadzony przez ministra kultury i dziedzictwa europejskiego ma wyłonić zwycięzcę w najbliższych 3 latach.

Bogusław Sonik, jako dyrektor biura festiwalowego Kraków 2000 był inicjatorem i konsultantem publikacji. Książka Europejskie Miasto Kultury-Europejska Stolica Kultury 1985-2008 została wydana w Krakowie w 2009 roku nakładem Instytutu Dziedzictwa i jest jedyną tego rodzaju publikacją w Polsce.

Prosimy o potwierdzanie udziału w prezentacji na adres mailowy media@boguslawsonik.pl.