Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

19 czerwca 2008, 22:00

„Europejska Stolica Kultury 2016 – jak wykorzystać szansę?” to tytuł kolejnej debaty z cyklu Krakowskich Spotkań Europejskich, która odbędzie się dnia 20 czerwca 2008 r. w Krakowie. W poświęconej jednemu z najważniejszych projektów kulturalnych Unii Europejskiej debacie wezmą udział m. in. przedstawiciele polskich miast, ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, a także attaché kulturalny Republiki Słowacji, której miasta będą ubiegać się o ten tytuł w 2013 roku.

Gośćmi spotkania, inspirowanego opracowaniem na temat Europejskich Stolic Kultury autorstwa dr Bożeny Gierat-Bieroń będą: Dušan Šándor, attaché kulturalny Republiki Słowacji przy Unii Europejskiej, dr Bożena Gierat-Bieroń z Instytutu Europeistyki UJ, autorka opracowania, Barbara Sroka, pełnomocnik Prezydenta ds. ubiegania się przez Toruń o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center, koordynator projektu Łódź – Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Bogusław Sonik, poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Koła Europejskiego Platformy Obywatelskiej w Krakowie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, przy ul. Jagiellońskiej 6 w Krakowie. Krakowskie Spotkania Europejskie to cykl debat organizowanych przez Koło Europejskie Platformy Obywatelskiej, których celem jest upowszechnianie wiedzy na temat Unii Europejskiej i pracy Parlamentu Europejskiego.