Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Gaz%20200x200

Jesienna ofensywa łupkowa

10. września 2012

Po wakacyjnej przerwie wracamy do tematu gazu łupkowego. Zaczynamy od zapowiedzi: 18. września Posłowie Bogusław Sonik i Bogdan Marcinkiewicz wraz z Konfederacją Pracodawców Lewiatan zapraszają na debatę w PE dotyczącą tego jak w odpowiedzialny i zrównoważony sposób wykorzystać potencjał zasobów gazu łupkowego w Europie.

Dyskusja w głównej mierze skupi się na odpowiedzi na pytania o odbiór społeczny eksploracji gazu ze złóż niekonwencjonalnych i inicjowanie dialogu społecznego. Uczestnicy przyjrzą się też europejskim doświadczeniom, spróbują zidentyfikować, czy mamy w Europie wystarczające i obiektywne dowody na to, aby potwierdzić, że wydobywanie gazu łupkowego ma negatywny wpływ na środowisko naturalne i zdrowie ludzkie. Spróbują też porównać techniki wydobycia gazu ze złóż konwencjonalnych oraz złóż łupkowych i określić stopień różniącego je ryzyka. W załączeniu zaproszenie do debaty.

Z kolei 19. września gaz łupkowy wraca na obrady Komisji ENVI – na wtedy wstępnie planowane jest głosowanie nad raportem Posła Sonika o środowiskowych aspektach wydobycia gazu łupkowego. Głosowanie na forum PE prawdopodobnie już w trakcie październikowej sesji plenarnej. Aktualne informacje na ten temat będą na bieżąco udostępniane na stronie Bogusława Sonika.

Załączniki