Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

W wyniku reorganizacji firmy wiertniczej Exalo Drilling S.A. Centrum Kraków zostały wystawione na sprzedaż krakowskie nieruchomości dawnej spółki PNiG Kraków: Baza Płaszów i biurowiec przy ul. Lubicz 25, z którego zniknął już historyczny napis „Nafta”. Siedziba spółki została przeniesiona do Piły.

W wyniku tej sytuacji pracę może stracić nawet kilkaset najlepszych fachowców przemysłu naftowego, których zapleczem naukowym jest krakowskie AGH.  Dotychczas zwolniono już ponad 60 osób. Co więcej wkrótce po utworzeniu spółki Exallo Drilling z siedzibą w Pile na początku 2013 r. odwołani zostali byli Prezesi PNiG Kraków (pełniący wówczas funkcje dyrektorów), a tym samym Centrum Kraków zostało pozbawione znaczącej reprezentacji.  

Dalsza taka polityka może doprowadzić do degradacji krakowskiego oddziału firmy i pociągnąć za sobą jeszcze większą ilość zwolnień wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pracowniczej.     

W wyniku zaistniałej sytuacji z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócił się do Posła Bogusława Sonika w swoim liście Przewodniczący  OZZGNiG Oddział Exalo Drilling S.A. Eugeniusz Postawa. Poseł Bogusław Sonik stanowczo sprzeciwia się tej sytuacji i apeluje do wszystkich małopolskich posłów o wspólne  podjęcie działań, a do Ministra Skarbu o zorganizowanie spotkania z małopolskimi posłami w tej sprawie. Poseł Sonik zwrócił się również do Ministra Skarbu z protestem wobec obecnej sytuacji oraz z prośbą o przedstawienie stanowiska w tej sprawie.