Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

25 listopada 2007, 23:00

1196075605

Poseł Bogusław Sonik objął patronatem honorowym projekt „Czeczenia z bliska i daleka”, realizowany w Krakowie przez Stowarzyszenie Krzyk Wolności, Stowarzyszenie Maj 77 i Koło Naukowe Studentów Rosjoznawstwa UJ. W ramach projektu została przygotowana wystawa fotografii „Czeczenia- ostateczne rozwiązanie” oraz konferencja „Czeczenia w oczach analityka i praktyka”. Uroczyste otwarcie wystawy jak i konferencji odbędzie się 26 listopada w Urzędzie Miasta Krakowa.

Wystawa „Czeczenia- ostateczne rozwiązanie”, prezentowana w Holu Kamiennym Urzędu m. Krakowa, to wyjątkowe przedsięwzięcie. Po raz pierwszy mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję obejrzeć kolekcję 300 zdjęć, znanych korespondentów wojennych, zebranych przez Adama Borowskiego i opatrzonych komentarzami m.in. Siergieja Kowaliowa i Anny Politkowskiej. Zdjęcia były wcześniej prezentowane m.in. w Sejmie RP, Pałacu Kultury i Parlamencie Europejskim gdzie ekspozycja została zamknięta po kilku dniach.

W Krakowie zdjęcia będzie można oglądać do 7 grudnia.

Druga część projektu to konferencja „Czeczenia w oczach analityka i praktyka”. Jej celem jest wielostronne i wielopłaszczyznowe omówienie problemu konfliktu czeczeńskiego, a także zaprezentowane możliwości i dotychczasowej praktyki w niesieniu pomocy humanitarnej Czeczenom, zarówno w Polsce jak i na Kaukazie.

Konferencja składa się z dwóch paneli dyskusyjnych,, wezmą w niej udział m.in. przewodniczący Stowarzyszenia Lekarze Nadziei prof. dr hab. Zbigniew Chłap, korespondentka wojenna Krystyna Kurczab-Redlich a także dr Jakub Ferenc, autor książek dotyczących prawnych aspektów konfliktu czeczeńskiego.

Konferencja rozpocznie się o godz. 13:30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, 26 listopada 2007.

Patronami nonorowymi projektu są m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik i Vytautas LandsBergis oraz Wyższa Szkoła Europejska im. Józefa Tischnera.

źródło: www.wolnykaukaz.pl