Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Kiedyś chroniły od zła i chorób. Dzisiaj leczą, uczą i zachwycają. Polskie bukiety. Doceń siłę tradycji i przyłącz się 15 sierpnia w Święto Matki Boskiej Zielnej organizowanego przez Instytut Dziedzictwa pod patrinatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika konkursu na najpiękniejszy bukiet zielny w Krakowie i Podstolicach.  Na autorów najlepszych zielnych bukietów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, finansowe, jak również wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Posła Bogusława Sonika.

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwanym Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach a nie na sklepowych półkach.

Szczegółowe informacje odnośnie projektu i konkursu mogą Państwo znaleźć we  na stronie Instytutu Dziedzictwa i we wkładce „Gazety Wyborczej”.

Projekt „Cudowna moc bukietów” to promocja nowoczesnego życia w zgodzie naturą!

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!