Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

– W Wielkiej Brytanii zaczyna się licytacja kto bardziej przypodoba się tamtejszym eurosceptykom. Nie chodzi przecież o te niecałe 26 tysięcy rodzin imigrantów z Polski. W budżecie nie ma to żadnego znaczenia – mówił w Jedynce Bogusław Sonik, eurodeputowany PO.

David Cameron zapowiedział ograniczenie zasiłków dla dzieci imigrantów, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, ale ich rodziny zostały w krajach ojczystych. W tym kontekście brytyjski premier wymienił Polaków będących największą grupą beneficjentów.

Słowa Davida Camerona nie pozostaną bez odpowiedzi Parlamentu Europejskiego. W przyszłym tygodniu w Strasburgu odbędzie się debata poświęcona tej sprawie. Przyjęta ma zostać również rezolucja. – Parlament i Komisja Europejska są bardzo wrażliwe w takich sprawach, jak naruszanie praw nabytych obywateli europejskich. Przypomnę głośną debatę sprzed kilku lat, gdy Komisja zaatakowała w czasie prezydencji francuskiej Francję za naruszanie praw obywateli rumuńskich – podkreślał w audycji „Polska i Świat” Bogusław Sonik.

Źródło: Polskie Radio, 11 stycznia 2014